Wyrazy bliskoznaczne czyli synonimy

krzyzowkaDzisiaj “walczyłem” z moją znajomą na wyrazy bliskoznaczne czyli inaczej mówiąc synonimy. W tej całej zabawie głównie chodziło o ćwiczenie umysłu (o tym pisałem wcześniej) niż o wygraną (żeby było jasne, ani nie wygrałem ani nie przegrałem), ale przy okazji odkryłem ciekawą i dotąd nie używana opcje w MS Wordzie.

Jest tam taka opcja Synonimy.  Sprawdź to: napisz w Wordzie słowo Harmonijne, zaznacz je i kliknij na nim prawym przyciskiem myszy. Znajdź tam opcje Synonimy i powinny Ci sie pokazać wyrazy bliskoznaczne do słowa Harmonijne ( u mnie są to słowa: piękne, przepiękne, estetyczne, czarowne, zgrabne, kształtne, foremne, proporcjonalne) . I to cała filozofia, teraz to trzeba tylko dobrze wykorzystać, także przy pisaniu swojej pracy magisterskiej czy pracy licencjackiej. Czasami sam szukałem synonimów, aby kolejny raz nie użyć takiego samego słowa.

facetWedług encyklopedii PWN:
synonimy [gr. synōnymía ‘współistnienie’], wyrazy bliskoznaczne, wyrazy lub związki frazeologiczne bliskie znaczeniowo innym wyrazom lub związkom; np. obawa, bojaźń, lęk.

Kliknij na obrazek obok – taki mały żart :)403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

Napisz komentarz

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są:

Ochronę zapewnia Invisible Defender. Pokazałem 403 dla 73 109 złych chłopców.