Jak poprawnie odpowiadać na testy wyboru?!

Jak szybko rozwiązywać testy - Jak napisać pracę magisterskąTuż przed sesją poprawkową na pewno przyda się kilka informacji jak dobrze rozwiązywać test – niestety coraz popularniejsze na naszych uczelniach :)

1. Zaczynaj od odpowiedzi na pytania, na które znasz odpowiedź. W razie jakichkolwiek wątpliwości, przejdź dalej, utknięcie na początku jest nieefektywne.
2. Jeżeli odpowiadasz “opierając się” o jakiś tekst, po oczywistym odrzuceniu jednej-dwóch oczywiście błędnych opcji, poszukaj wykluczeń logicznych takich jak “działa pozytywnie” i “nie działa pozytywnie“.
3. Znaj metody budowania testów. Szukaj podobieństw w odpowiedziach, eliminując złe odpowiedzi.

Np.
A. 100X+1 B. 100X-1 C. 10X+1 D. 1000X+10
Szukaj odpowiedzi innych od reszty. Pierwsza odpowiedź odpadnie D. Potem C, gdyż jest więcej 100X niż 10X. Zostaje Ci A i B.
Szukaj podobieństw wśród złych odpowiedzi. W tym wypadku + i -, Wszystkie odpowedzi miały +, gdzie B tylko miało -, a zatem pozostaje Ci odp. A. Ta metoda działa w niemal 90% przypadków.

4. Odpowiedzi B mają delikatną przewagę w byciu poprawnymi. Drugie w kolejności to odpowiedzi C.
5. Odpowiedzi “Wszystkie powyższe” zazwyczaj (ok. 90%) są poprawne. “Żadne z powyższych” to zapchaj-dziura, wówczas pytanie często nic by nie sprawdzało, więc podobnie w 90% przypadków jest to odp. błędna. Można ją jednak rozważyć, jeśli więcej niż jedna odpowiedź jest na pewno błędna – dobrą metodą jest przeprowadzenie testu prawda-fałsz dla każdej z możliwych odpowiedzi.

6. Odpowiedzi skrajne zazwyczaj są błędne.
7. Odpowiedzi bezwarunkowe (”zawsze“, “nigdy“, “gwarantuje“, “jest“) często bywają błędnymi, w szczególności w pytaniach prawda-fałsz.
8. Jeżeli z kilku możliwości dwie są przeciwstawne, zazwyczaj jedna z nich jest tą właściwą.
9. Nie mając absolutnie pojęcia która odpowiedź jest właściwa, wybieraj tę najdłuższą. Uważaj jednak na te przesadnie długie, one zazwyczaj – podobnie jak odpowiedzi pełne “żargonu” – są tam dla zmylenia.
10. Występowanie poprawnej odpowiedzi trzy razy pod rząd pod tą samą literką jest mało prawdopodobne (np. C,B,A,A,A).

11. Nie zmieniaj zdania, chyba że masz naprawdę mocne przeczucie. Zazwyczaj jednak pierwszy wybór jest najtrafniejszy – późniejsze zmiany dokonuje się najczęściej wyłącznie z powodu stresu. Nie oznacza to też żeby bać się zmienić zdanie – w przypadku bycia mocno przekonanym zmiana zazwyczaj się opłaca.
12. Przed testem zawsze pytaj wykładowcę na co zwrócić szczególną uwagę.
13. Nie szukaj podstępu w pytaniach. Autorom po prostu zazwyczaj nie chce się nad czymś takim myśleć.
14. W wielu przypadkach pomocą mogą być niekonsekwencje gramatyczne między pytaniem a odpowiedzią.
15. Zdaj się na instynkt. W wielu przypadkach uczucie, że dana odpowiedź jest właściwa prowadzi do lepszych wyników.
16. Eliminuj odpowiedzi, które bazują na materiale wykorzystanym we wcześniejszych pytaniach. Zazwyczaj każde pytanie dotyczy innego zakresu, szczególnie jeżeli test obejmuje szeroki materiał.

Może znacie jakieś inne metody? :)

Całość znaleziona na blogu www.brt12.eu



403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

Napisz komentarz

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są:

Ochronę zapewnia Invisible Defender. Pokazałem 403 dla 73 109 złych chłopców.