Ćwicz umysł! część 1.

Człowieku ćwicz umysł!!

Ćwicz umysł przy pracy magisterskiejNie ukrywam, podczas pisania mojej pracy magisterskiej, moja pamięć odgrywa dość ważną role…nie raz przypominało mi się coś z jednej książki, z drugiej książki i musiałem zerknąć do nich, aby sprawdzić czy faktycznie mam racje – czy przypadkiem się nie pomyliłem. Pisząc ten tekst również polegam na pamięci. Przypominam sobie rzeczy, które czytałem jakiś czas temu – czyli wtedy właśnie ćwiczyłem swój umysł.

Samo czytanie to nie wszystko, warto sobie robić notatki z czytanej książki, zaznaczać (ołówkiem) dany tekst, przyklejać kolorowe karteczki w książce i odpowiednio je opisać.
Szybkie czytanie też może się przydać to też jest forma ćwiczenia umysłu, szczególnie jak mamy wiele ćwiczeń dostępnych w tej dziedzinie.

Ćwiczyć umysł można również poprzez tworzenie tzw. Map Myśli (to pojęcie postaram się opisać za jakiś czas).


Doskonałym ćwiczeniem jest też rozwiązywanie, tak popularnych, krzyżówek – rebusów, różnych łamigłówek. Dobrą metodą jest też uczenie się obcych języków, czy nawet powtarzaniem słówek z języka angielskiego. Uczenie się na pamięć wierszy, tekstów piosenek, cytatów…


Umysł – synonim psychiki, osobowości – nazwa abstrakcyjna oznaczająca ogół aktywności mózgu ludzkiego, przede wszystkim takich, których posiadania człowiek jest subiektywnie świadomy: spostrzeganie, myślenie, zapamiętywanie, odczuwanie emocji, uczenie się, czy regulowanie uwagi.Chociaż inne gatunki również przejawiają niektóre z tych funkcji, słowo to jest używane tylko w związku z gatunkiem ludzkim.Źródło: www.wikipedia.pl

Zwielokrotnienie umysłu403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

3 Odpowiedzi do “Ćwicz umysł! część 1.”

  • slay mówi:

    Tak czytając te Twoje posty zastanawiam się czy Ty je piszesz tylko po to żeby na końcu dać jakaś reklamę ebooka co go sprzedajesz? Jakieś takie nie fajne wrażenie odniosłem. Poza tym ćwicz umysł bardziej i skupiaj się na tym co piszesz bo zdanie typu “…nie raz się przypominało mi się coś z…” stylistycznie jest nie bardzo.
    Pozdrawiam.

  • Karia mówi:

    mi to pamiec w ogoel czasem nie dziala =p ale fakt – nie cwicze jej ;/

  • Oczywiście slayer…ebook jest przy okazji :) jak może zauważyłeś polecam to co dobre. Każdy popełnia błędy nie tylko ja :) Tamto zdanie było zmieniane…zaraz je poprawie ;p Tak samo Twoje “…końcu dać jakaś reklamę ebooka co go sprzedajesz.” tez niezbyt stylistycznie wygląda ;)

Napisz komentarz

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są:

Ochronę zapewnia Invisible Defender. Pokazałem 403 dla 73 109 złych chłopców.