Archwum wedlug Sierpień, 2008

Jak poprawnie odpowiadać na testy wyboru?!

Jak szybko rozwiązywać testy - Jak napisać pracę magisterskąTuż przed sesją poprawkową na pewno przyda się kilka informacji jak dobrze rozwiązywać test – niestety coraz popularniejsze na naszych uczelniach :)

1. Zaczynaj od odpowiedzi na pytania, na które znasz odpowiedź. W razie jakichkolwiek wątpliwości, przejdź dalej, utknięcie na początku jest nieefektywne.
2. Jeżeli odpowiadasz “opierając się” o jakiś tekst, po oczywistym odrzuceniu jednej-dwóch oczywiście błędnych opcji, poszukaj wykluczeń logicznych takich jak “działa pozytywnie” i “nie działa pozytywnie“.
3. Znaj metody budowania testów. Szukaj podobieństw w odpowiedziach, eliminując złe odpowiedzi. Czytaj Dalej »

Być może jeszcze o tym nie wiesz, ale nauka może stać się przyjemna…

Buduj przewagę nad swoimi rówieśnikami. Tylko te osoby, które robią coś więcej poza standardowym uczeniem się osiągają sukces. Możesz uczyć się znacznie efektywniej. Jest wiele technik, których zrozumienie i wykorzystanie w praktyce pozwoli Ci prześcignąć w rozwoju wszystkich Twoich rówieśników.

Być może jeszcze o tym nie wiesz, ale nauka może stać się przyjemna. Pozbądź się raz na zawsze problemów z koncentracją, bądź kreatywny i czytaj 5 razy szybciej niż dotychczas.

Czytaj Dalej »