Archwum wedlug Sierpień, 2007

Czy jesteś gotowy/a na Kampanię Wrześniową?

Kampania Wrześniowa 3Wrzesień, dla wielu oznacza początek roku szkolnego, a dla studentów poprawki. Dlatego śpieszę donieść, że z pierwszym dniem września rusza nowa akcja promocyjna pod nazwą “Kampania Wrześniowa“.
To promocja skierowana do uczniów, studentów i tych, którzy zakończyli swoją edukację, ale nadal chcą się kształcić i zdobywać cenną wiedzę.

Znane i lubiane wydawnictwo Złote Myśli kolejny raz daje nam studentom bajońskie zniżki. Tylko we wrześniu, ceny wybranych ebooków powiązanych edukacją zostają obniżone o 25%!

Aneta Styńska pisze: Czytaj Dalej »

Jak naprawdę zapanować nad swoim czasem?

Zarządzanie sobą samym w czasie

Zazwyczaj rzeczy dla nas ważne same manifestują się w naszym życiu. Podobnie było ze mną i aspektem Czasu.

Zdarzyło się kilka rzeczy, które sprawiły, ze postanowiłam przeformatować swój stosunek do czasu. Należałam do osób „misyjnych” i mało asertywnych, co w praktyce oznacza, ze chętnie i często angażowałam się w sprawy zawiłe, ważne (przeważnie nie dla mnie) skomplikowane i czasochłonne akcje. Efekt był taki, iż podejmowałam zobowiązania, które maksymalnym wysiłkiem wykonywałam, a nikt się potem z tego nie cieszył, ja – z uwagi na zmęczenie, a osoby na rzecz których zaangażowanie wystąpiło – albo uznały to za oczywiste, albo wręcz „burczały” z niezadowoleniem !
Czytaj Dalej »

Bibliografia – najbardziej znienawidzona część Paracy Magisterskiej!

BibliografiaPrawie zapomniałem o tej Bibliografii. Tak, to prawda, bibliografia spędza sen z powiek. Mój promotor jest na nią bardzo uczulony, oj bardzo….na całe szczęście jest to już ostatni w kolejności element Twojej i Mojej pracy. Zawiera ona wszystkie pozycje, z których korzystałeś przy pisaniu, ale też te o których wiesz że istnieją i które dotyczą tematu Twojej pracy. Oczywiście, wpisując do bibliografii materiał Czytaj Dalej »

Zrób sobie zdjęcie – przed przeczytaniem…

Czy zastanawiasz się czasami nad tym jakby to było wykonywać KILKA czynności jednocześnie w pełni je kontrolując?

Ktoś kiedyś powiedział że mam podzielną uwagę, ja dodałem jak wszyscy wielcy tego świata ;) To chyba był żart – ja znam tylko jednego człowieka który potrafił wykonać aż sześć całkiem różnych umysłowych operacji jednocześnie, jest to Harry Kahne. Ten Pan stworzył specjalny kurs ale o tym na samym końcu…

Harry Kahne demonstrował swe całkiem niewiarygodne zdolności na scenie, na której wykonywał sześć całkiem różnych Czytaj Dalej »

Ćwicz umysł! część 1.

Człowieku ćwicz umysł!!

Ćwicz umysł przy pracy magisterskiejNie ukrywam, podczas pisania mojej pracy magisterskiej, moja pamięć odgrywa dość ważną role…nie raz przypominało mi się coś z jednej książki, z drugiej książki i musiałem zerknąć do nich, aby sprawdzić czy faktycznie mam racje – czy przypadkiem się nie pomyliłem. Pisząc ten tekst również polegam na pamięci. Przypominam sobie rzeczy, które czytałem jakiś czas temu – czyli wtedy właśnie ćwiczyłem swój umysł.

Samo czytanie to nie wszystko, warto sobie robić notatki z czytanej książki, zaznaczać (ołówkiem) dany tekst, przyklejać kolorowe karteczki w książce i odpowiednio je opisać.
Szybkie czytanie też może się przydać to też jest forma ćwiczenia umysłu, szczególnie jak mamy wiele ćwiczeń dostępnych w tej dziedzinie.

Ćwiczyć umysł można również Czytaj Dalej »